AKTUALITY:
1.6.2019 od 10.00 do 17.00 hod. proběhne v našem muzeu 1. ročník srazu amerických tahačů (kamionů) s názvem US Racket Trucks 2019. Přijďte se podívat na tyto hřmící obry a udělejte si s rodinou nebo přáteli hezký den plný pohody !
US RACKET TRUCKS 2019_01.jpg
Sezóna 2019 v našem muzeu již odstartovala!
Tady jsou důležitá data pro měsíc květen 2019 v JK Classics:
Notebook_JKC_052019.png
POZOR Změna!!!
Omlouváme se, ale organizátor akce rallye středočeským krajem zrušil vyjížďku do Lužné, žádní veteráni tudíž 18.5. do muzea nedorazí.

JKC_Hall_01_1.jpg
Ve zkratce o nás...abyste věděli, do čeho jdete :-D

V muzeu amerických historických automobilů JK Classics v obci Lužná u Rakovníka nabízíme návštěvníkům jedinečný pohled na průřez americkou automobilovou historii. Kvalitou vystavených exponátů, jejich rozmanitostí i počtem se muzeum řadí mezi nejvýznamnější v Evropě. Okolní křivoklátské lesy a samotný areál muzea - bývalá pila, dodávají výstavním prostorám na osobitosti. V expozici naleznete přes 60 vzácných veteránů v perfektním technickém stavu, celkem ve 3 halách. Mezi nejvzácnější exponáty se řadí např. kabriolet značky Buick Roadmaster Skylark z roku 1953, který si můžete pamatovat z již kultovního filmu Rainman. V roce 2018 jsme poskytli tento vůz mezinárodnímu filmovému festivalu v Karlových Varech a přivezli jsme tvůrce filmu Rainman - režiséra Barryho Levinsona - až na červený koberec před Hotel Thermal. Dalšími poklady muzea jsou automobily luxusní značky Cadillac, celkem v 12ti provedeních, od roku výroby 1928 až po rok 1976. Milovníci rychlých aut si přijdou taky na své - třetí hala je plná tzv. "muscle cars" - aut značek Ford Mustand, Dodge Challenger, Chevrolet Corvette a pod. Jediné "ne-americké" vozidlo expozice je osobní vůz značky TATRA 87 z roku 1937, který jsme zde umístili jako poctu česko-slovenskému automobilovému průmyslu. V tomto vzácném vozidle (ve stejném typu), opatřeném vzduchem chlazeným motorem V8, podnikli cestovatelé Hanzelka a Zikmund své slavné výpravy do Afriky a Jižní Ameriky.
Muzeum je určeno pro celé rodiny - na své si přijdou i nejmenší děti, pro které je připravena spousta odrážedel, třikolek a ve starém školním autobusu jsme pro ně zřídili dětský koutek. Návštěvníci ocení prostornou krytou terasu stylového bistra BAR59, kde si můžou vychutnat rychlé občerstvení, kávu, pití, nebo zmrzlinu. Každoročně pořádáme 3 srazy veteránů - jarní, letní a podzimní (v dubnu, červenci a září) - přesné termíny naleznete vždy tady na webu v sekci "Pořádáme". V tyto srazové dny se sem sjede dalších přibližně 100-150 veteránů a amerik a návštěvníci si je všechny můžou prohlédnout na srazové louce přímo v areálu. Novou akcí pro letošní rok bude "US Racket Trucks" - sraz amerických tahačů - kamionů, který proběhne na den dětí 1. června 2019.
V okolí muzea jsou krásné křivoklátské lesy s nenáročným terénem, jako stvořené na relaxační procházky. Pro ty, kteří mají ve zvyku spojit do jednoho výletu více cílů, určitě doporučujeme Železniční muzeum ČD v Lužné, vzdálené pouze 3 km. V nedalekém Pavlíkově (cca. 15 km) se nachází krásné muzeum moto-veteránů a Galerie Anderle. Častým cílem výletníků ve zdejším kraji jsou samozřejmě Lány, se zámkem, muzeem T.G. Masaryka a lánskou oborou a v neposlední řadě taky hrad Křivoklát, hrad Krakovec a pod.

Tak co, nalákali jsme Vás dostatečně na výlet? :-) Pak neváhejte a přijeďte za historií vonící benzínem a burácející silnými motory. Těšíme se na Vás, team JK CLASSICS.
FACEBOOK PROFIL:
INSTAGRAM PROFIL:
GOOGLE+ PROFIL:
YOUTUBE KANÁL:
Facebook-logo-icon-vectorcopy-big_copy.png
079916_5279fce8963c4771b311bd0eb27e5db8.png
Google_plus.svg.png
youtube_icon-1024x1024.png
All rights reserved, copyright JK CLASSICS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one